Charlotte Brontë idézet
Nagyon jól tudom, hogy az emberi természet mindenütt emberi természet marad, cseréptető alatt is, zsindely alatt is, és minden emberben, amíg csak lélegzik, kisebb vagy nagyobb arányban keveredik a bűn és az erény, s ezt az arányt nem a társadalmi helyzet határozza meg.
- Charlotte BrontëTovábbi Charlotte Brontë idézetek:
Énnekem nincs szükségem senkire, megélek a magam emberségéből, ha az önérzet, vagy a körülmények erre kényszerítenek. Nem kell eladnom a lelkemet, hogy boldogságot vásároljak az... [Részletek]
- Charlotte BrontëIgyekszem nem előre vagy hátra nézni, inkább felfele tekintek. [Részletek]
- Charlotte BrontëSokkal okosabb, ha az ember türelmesen elviseli azt, ami csak neki fáj, mintha elhamarkodottan olyasmit tesz, aminek káros következményeit mások is megsínylik. [Részletek]
- Charlotte BrontëA jókedv - úgy tűnik - éppannyira függ attól, hogy állnak a dolgok bennünk, mint attól, hogy állnak rajtunk kívül és körülöttünk. [Részletek]
- Charlotte BrontëA legfőbb emberi tudás önmagunkat ismerni, s a célt, ahová lépteink visznek. [Részletek]
- Charlotte BrontëA tiszta lélek, a szerénység, a helyes elvek sosem kísérői a szépségnek. [Részletek]
- Charlotte BrontëA túlzott alázat zsarnokságot szül, a gyengeség és megalkuvás önzést eredményez. [Részletek]
- Charlotte BrontëTovábbi idézetek:
Ha megsegíted a bajba jutott barátodat, eszébe fogsz jutni - legközelebb, amikor megint bajban van. [Részletek]
- Arthur BlochHa az úszás olyan jót tesz az alaknak, mi a helyzet a bálnákkal? [Részletek]
- ismeretlenAmit szavakkal bekeríthetek, az mindig innét marad a teljesség határán. [Részletek]
- Mészöly MiklósHa gyanúsan nagy a rend, akkor érdemes elgondolkodni, hogy vajon harmóniáról beszélünk-e vagy megfelelni akarásról. [Részletek]
- London KatalinAz asszony olyan, mint az árnyék. Ha szaladsz utána, elfut előled, ha szaladsz előle, ő fut utánad. [Részletek]
- Eca de QueirósNem tűntem el, Csak egy távoli bolygón jártam lehunyt szemekkel. De kinyílt lassan a szem, Most is rád ragyog, Könny reszket benne, Mert látom, hogy vak vagyok. [Részletek]
- ÁkosAki csak egy kicsit tud egy idegen nyelven, jobban örül neki, mint aki jól tudja. A félig-tudóké az öröm. [Részletek]
- Friedrich Nietzsche