George Wald idézet
Amikor az élet földi eredetéről van szó, csupán két lehetőség kínálkozik: a teremtés vagy a spontán keletkezés (evolúció). Nincs harmadik út. A spontán keletkezést (az ősnemzést) száz évvel ezelőtt megcáfolták (Redi, Spallanzani, Pasteur), de ez csak egyetlen más végkövetkeztetéshez vezet el bennünket: a természetfeletti teremtéshez. Ezt nem tudjuk elfogadni filozófiai okokból (személyes indítékokból), ezért inkább elhisszük a lehetetlent: azt, hogy az élet önmagától, véletlenül jött létre.
- George WaldTovábbi idézetek:
S nem fog borulni le rám senki se sírva, Ha majd távozom az örök-néma sírba. [Részletek]
- József AttilaJobb, ha van valakink. Még ha fáj is, ha a legfájóbb dolog is, ami csak történhet, ha ennél fájóbb dolog még sosem történt magával. Mégis jobb, ha van valakink. [Részletek]
- Grace klinikaEgy lakás értelme nem a bútorok, hanem az érzés, amely eltölti ott az embereket. [Részletek]
- Márai SándorFelejtsük el egy pillanatra a való világot! Felejtsük el mindazt, amit tudunk! Néha olyanban is hinnünk kell, amit nem látunk: egy álomban, egy regény képzelt világában, ahol az élet... [Részletek]
- EverwoodA depresszió nem vezet sehova, csak kiszorítja a szuszt az emberből. [Részletek]
- Karen Marie MoningAz akarat gyenge és visszatart, így biztosan elkerülhetünk minden vihart. [Részletek]
- SalvusA hírnév hűtlen barát. [Részletek]
- Joanne Kathleen Rowling