Gerlóczy Márton idézet
Ezt az emberhez szériatartozékként létrehozott élvezeti cikket, a melankóliát elviselhetetlennek tartom, amikor belebambulok a múltba, jelenbe, képtelen vagyok felismerni, hogy igenis szép és használható millió egy jelenség, forma és hangulat. Most már tudom, hogyan kell átvészelni, hiszen hazudni magamnak sokkalta szánalmasabb lenne, pofozgatni az arcom, hogy de hát nézd, édes fiam, ott van ő, meg az meg ez. Szépen kivárom a végét és megpróbálok csukott szemmel kiülni életem szakadékának peremére, nehogy lássam, mi van az erdőmben, mert még leugornék érzékcsalódni egyet.
- Gerlóczy MártonTovábbi Gerlóczy Márton idézetek:
Csak olyasmire mondja az ember, hogy megbánta, aminek következményei befolyásolják az életét, vagy másokét, s ami lelkiismeret-furdalást hoz ki belőle. [Részletek]
- Gerlóczy MártonIgenis itt kell maradni, meg kell próbálni rendbe rakni a környezetet, ahol élsz, mert ha itt nem sikerül, akkor sehol se. Én ezt fogom tenni. És tudod miért?... Mert szépnek látni könnyű... [Részletek]
- Gerlóczy MártonA világ, az emberi élet, a tudomány, a művészet mind a kapcsolatok, összefüggések és kölcsönhatások kereséséről és értelmezéséről szólnak. (...) Ha az ember nem keresi és nem... [Részletek]
- Gerlóczy MártonÉn megértem, hogy valaki keresi önmagát, és hogy ennek az egydimenziós álomnak megfeleljen, jelmezt ölt, no de miért mindenki ugyanazt? [Részletek]
- Gerlóczy MártonÉn nem leszek és soha nem is voltam depressziós attól, hogy szerencsétlenek közt élek. Nem lázadtam és nem bosszultam meg semmit, értelmetlen lett volna azt gondolnom, hogy én vagyok az,... [Részletek]
- Gerlóczy MártonNemcsak hogy nem találod a helyed a világban, de nem is keresed, nem mered magad odaadni senkinek és semminek, a kártyaváradban játszod a királyfit. De nehogy azt hidd, hogy nem lát rajtad... [Részletek]
- Gerlóczy MártonÖrülök, hogy élek, és kész. Illetve nem érdekel, hogy nem örülök, hogy élek, de ez végeredményben ugyanaz. [Részletek]
- Gerlóczy MártonTovábbi idézetek:
S nem fog borulni le rám senki se sírva, Ha majd távozom az örök-néma sírba. [Részletek]
- József AttilaVajon ha én tűnnék el egyszer, azt észrevenné valaki? [Részletek]
- Grace klinikaEgy lakás értelme nem a bútorok, hanem az érzés, amely eltölti ott az embereket. [Részletek]
- Márai SándorHa valaki meghal, akit szerettünk, egy ideig még szomorúak lehetünk, ameddig csak szükséges, de nem tarthatod magadban a szeretetet, amit iránta éreztél (...), mert a szeretet nem ér... [Részletek]
- EverwoodA depresszió nem vezet sehova, csak kiszorítja a szuszt az emberből. [Részletek]
- Karen Marie MoningCsak azt lökhetik félre, aki magától amúgy is félrelépne. [Részletek]
- TysonA hírnév hűtlen barát. [Részletek]
- Joanne Kathleen Rowling