Gerlóczy Márton idézet
A gazdagok ott követik el a legnagyobb hibát, hogy nem magukkal foglalkoznak, hanem azzal, hogy gazdagok. Hogy gazdagabbak másoknál. Állnak az első sorban a tükör előtt, de nem magukat nézik, hanem a többieket, akik mögöttük szenvednek. Pedig valójában ők szenvednek, de ezt nem látják, mert nem nézik.
- Gerlóczy MártonTovábbi Gerlóczy Márton idézetek:
Valahányszor kikívánkozott belőle a sírás, visszafojtotta könnyeit, hogy aztán éjjel kitárulkozó őszinteséggel suttogja el bánatát a holdfénynek, olyankor a sós cseppek lassan... [Részletek]
- Gerlóczy MártonIgenis itt kell maradni, meg kell próbálni rendbe rakni a környezetet, ahol élsz, mert ha itt nem sikerül, akkor sehol se. Én ezt fogom tenni. És tudod miért?... Mert szépnek látni könnyű... [Részletek]
- Gerlóczy MártonA világ, az emberi élet, a tudomány, a művészet mind a kapcsolatok, összefüggések és kölcsönhatások kereséséről és értelmezéséről szólnak. (...) Ha az ember nem keresi és nem... [Részletek]
- Gerlóczy MártonÉn csak rosszat látok, mindenhol, mindenben csak a rosszat. Nem hiszek semmiben, rettegek, félek, és állandóan nyomaszt ez a stabilan instabil állapot. [Részletek]
- Gerlóczy MártonÉn nem leszek és soha nem is voltam depressziós attól, hogy szerencsétlenek közt élek. Nem lázadtam és nem bosszultam meg semmit, értelmetlen lett volna azt gondolnom, hogy én vagyok az,... [Részletek]
- Gerlóczy MártonNemcsak hogy nem találod a helyed a világban, de nem is keresed, nem mered magad odaadni senkinek és semminek, a kártyaváradban játszod a királyfit. De nehogy azt hidd, hogy nem lát rajtad... [Részletek]
- Gerlóczy MártonÖrülök, hogy élek, és kész. Illetve nem érdekel, hogy nem örülök, hogy élek, de ez végeredményben ugyanaz. [Részletek]
- Gerlóczy MártonTovábbi idézetek:
S nem fog borulni le rám senki se sírva, Ha majd távozom az örök-néma sírba. [Részletek]
- József AttilaVajon ha én tűnnék el egyszer, azt észrevenné valaki? [Részletek]
- Grace klinikaEgy lakás értelme nem a bútorok, hanem az érzés, amely eltölti ott az embereket. [Részletek]
- Márai SándorHa valaki meghal, akit szerettünk, egy ideig még szomorúak lehetünk, ameddig csak szükséges, de nem tarthatod magadban a szeretetet, amit iránta éreztél (...), mert a szeretet nem ér... [Részletek]
- EverwoodA depresszió nem vezet sehova, csak kiszorítja a szuszt az emberből. [Részletek]
- Karen Marie MoningCsak azt lökhetik félre, aki magától amúgy is félrelépne. [Részletek]
- TysonA hírnév hűtlen barát. [Részletek]
- Joanne Kathleen Rowling